Magdalena Kordel “Malownicze. Wymarzony dom”

Recenzja.
Malownicze „Wymarzony dom”, Magdalena Kordel.

Bez zbędnych wstępów napiszę, że książka mnie jednym słowem zachwyciła! Autorka rozkochała mnie w bohaterach swojej powieści, a „Malownicze” chyba będzie zawsze dla mnie wymarzonym miejscem na ziemi, takim, w którym chciałabym móc kiedyś zamieszkać.
Główna bohaterka, Magda, jest osobą niesamowicie ciepłą, mądrą, otwartą, akceptującą… trochęszaloną i zdecydowanie zabawną. Takich ludzi brakuje mi w rzeczywistości i chyba dlatego tak ją pokochałam.
Czytając książkę śmiałam, się, płakałam i przeklinałam w duchu, za to, że jest taka dobra, i że przez nią ryczę publicznie (czytałam w pracy na przerwie, bo nie mogłam się oderwać), nie był to jednak „smutny płacz”, ale po prostu czyste wzruszenie pięknem i prostotą uczuć, którymi książka jest naładowana.
Dla mnie „Wymarzony dom” niesie proste, ale jakże głębokie przesłanie- bądź otwarta na to, co przynosi życie i bierz to na klatę, nie załamuj się, walcz! Pomagaj innym i pozwól pomóc sobie, kochaj siebie i tych, którzy są warci Twojej miłości, żyjąc w taki sposób osiągniesz swoją mała Nirvanę… Po przeczytaniu „Wymarzonego domu” zakupiłam WSZYSTKIE książki Pani Magdaleny. Przepadłam, zakochałam się, chcę żyć w świecie jej twórczości 😊
Poniżej zamieszczam blurb książki (czyli opis, który znajduje się na okładce).

„Malownicze. Wymarzony dom.
Każdy ma swój Wymarzony Dom. Miejsce, w którym może znaleźć ukojenie, szczęście i miłość. Kiedy Magda podejmuje szaloną decyzję i kupuje stary dom w Malowniczem, miasteczku u podnóża Sudetów, nie wie jeszcze, jak bardzo zmieni się jej życie. W pierwszym odruchu chce się go pozbyć, ale dom nie chce wcale pozbyć się jej. Siła kryjąca się w jego wnętrzu pozwala Magdzie odnaleźć swoje miejsce i pomóc innym:

Małej Marcysi, która potrzebuje mamy.

Krysi, która leczy złamane serca kawą migdałową, a wieczorami piecze „kłopotki”, by zapomnieć o przeszłości.

Michałowi, który uczy się walczyć o miłość Magdy.

“Malownicze. Wymarzony dom” to wzruszająca i pełna humoru opowieść o spełnianiu marzeń, a przede wszystkim o miłości, która zmienia życie i nadaje mu sens. Jeśli wyciągniesz rękę do innych i nauczysz się marzyć, los uśmiechnie się do ciebie.”

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*